Korzyści płynące z picia wody

Dzisiaj porozmawiamy o zrównoważonej diecie, którą rozumiemy jako spożywanie odpowiednich produktów. A wśród nich świeżych owoców i warzyw a także - zwłaszcza w lecie, wody. Woda jest ważna dla zdrowia skóry i ciała - szczególnie w czasie ciąży, ponieważ pomaga bezpiecznie doczekać rozwiązania.

Macierzyństwo to jeden z najpiękniejszych i najbardziej niezapomnianych okresów w życiu każdej kobiety. U przyszłych matek, a częściowo także u płodu mogą się jednak pojawiać uciążliwe dolegliwości. Najczęstsze są: zaparcia, zapalenie pęcherza moczowego, zatrzymanie wody, skurcze i rozstępy.

Często powodowane są przez odwodnienie, które jest bezpośrednią konsekwencją nudności, możliwych wystąpień czerwonki, nadmiernego pocenia się i niewystarczającego spożycia wody. Picie jest bardzo ważne dla kobiet w ciąży. Pozwala na uzupełnienie utraconych płynów ułatwiających normalne funkcjonowanie organizmu, zmieniające się ze względu na dużą produkcję hormonów. Spożywanie co najmniej dwóch litrów wody mineralnej podczas ciąży jest tak samo ważne jak zdrowa i zbilansowana dieta bogata w świeże źródła witamin i minerałów. Ponieważ szczęśliwa ciąża jest dobra zarówno dla zdrowia matki, jak i dziecka.