Pasta do zębów nie tylko do zębów

Pasta do zębów może służyć nie tylko do mycia zębów. Można ją stosować do wielu rzeczy: od czyszczenia bielizny i butów, przez higienę rąk po usprawnienie okularów pływackich.

Jak to możliwe? Właśnie tak:

Pasta wraz z nierozłączną szczoteczką są stworzone do czyszczenia zębów. Ale dzięki składowi, który sprawia, że jest lepka, kleista i intensywnie pachnąca, może być używana do innych celów.

W jaki sposób? Na przykład, aby wyeliminować z rąk nieprzyjemne zapachy czosnku, cebuli lub ryby, wystarczy wmasować w nie odrobinę pasty, pozostawić na kilka sekund i spłukać ciepłą wodą. Działa lepiej niż zwykłe mydło!

Można używać jej również do usuwania plam z tkanin. Wyciskając odrobinę pasty bezpośrednio na zabrudzone miejsce, energicznie pocierając i ostatecznie spłukując wodą, uzyskasz zaskakujący efekt. Uważaj jednak, bo pasta może nieco rozjaśnić barwę materiału.

Pasta wybielająca doskonale nadaje się do czyszczenia białego, tekstylnego obuwia oraz usuwania plam z białych ścian. Wystarczy potrzeć szmatką i spłukać wodą.

Pastę można stosować do pielęgnacji ciała i dbania o zdrowie. Na przykład, nakładając na noc jej odrobinę na krostę, rano zauważysz wyraźną poprawę. Pocierając paznokcie zużytą szczoteczką z pastą usuniesz żółte przebarwienia. A smarując nią miejsce po ukąszeniu np. komara, uwolnisz się od zaczerwienienia i swędzenia.

Ostatnia sztuczka pochodzi ze świata sportów wodnych. Delikatnie potrzyj niewielką ilością pasty do zębów szkiełka okularów do pływania i dokładnie ją spłucz. Dzięki temu okulary nie będą zachodziły parą, a w przyszłości nie zmatowieją.

Podsumowując, pasta do zębów jest prawdziwym sprzymierzeńcem w walce z brudem w domu, ale nie tylko. Jak widać jej zastosowania są bardzo szerokie, można ją kupić wszędzie i kosztuje niewiele. Można zatem powiedzieć, że to środek idealny.

 

Edytowane przez LifeGate

Źródło: lifegate.it