Uczmy dzieci oszczędzać wodę

Uświadamianie dzieci o wartości wody i metod jej oszczędzania jest bardziej przyjemne z aplikacją “Cicerone i woda”, łączącą w sobie grę, rozrywkę i edukację ekologiczną.

Dziś, kiedy ochrona środowiska stała się kluczową kwestią dla zapewnienia lepszej przyszłości, dobry przykład rodziców i edukacja ekologiczna są dwoma bardzo istotnymi aspektami w rozwoju kompetentnych i świadomych ekologicznie dzieci.

Dzięki nowym metodom nauki pokazywanie wartości zrównoważonego rozwoju dzieciom jest o wiele łatwiejsze, a jeśli jeszcze odbywa się w formie zabawy, tak jak w aplikacji "Cicerone i woda" sukces gwarantowany.

Powstała ona z pomysłu dwóch bardzo wrażliwych na kwestie środowiskowe matek, Franceski De Nobili i Silvii Nanni. "Cicerone i woda" to historia słoniątka przeznaczona dla dzieci w wieku od dwóch do siedmiu lat, mająca na celu naukę oszczędzania wody jako cennego surowca dla całej ludzkości.

Aplikację opracowała firma Tria Design, która projektuje etyczne i edukacyjne produkty rozrywkowe. To interaktywna książka na smartfony i tablety, dostępna w języku angielskim i włoskim, opowiadająca przygody słonia Cicerone za pomocą tekstu, kolorowych animacji i efektów dźwiękowych. Historii można wysłuchać lub przeczytać. Na każdej stronie zawarte są animowane rysunki, gry i zagadki. Wszystko w towarzystwie zabawnej muzyki w tle.

Dzisiaj edukacja w dużej mierze wykorzystuje technologię do zapoznawania nowych, „cyfrowych” pokoleń z bardzo poważnymi i aktualnymi problemami w twórczy sposób. "Cicerone i woda" to idealne połączenie zabawy i technologii do uświadamiania dzieciom, jak oszczędzać wodę.

Edytowane przez LifeGate

Źródło: lifegate.it