Dzień Śmiechu

Oto dzień śmiechu, a kto inny mógłby mówić o tym dniu, jeśli nie ja, Wesołek! Światowy Dzień Śmiechu obchodzony jest w pierwszą niedzielę maja na całym świecie. Pomysł narodził się w 1998 roku  w głowie twórcy jogi śmiechu: To prawda! Nie żartuję - to rodzaj jogi, która wykorzystuje śmiech wywoływany przez samego siebie. Hasyajoga (jak to się nazywa) sprawia, że ​​udawany śmiech wywołuje prawdziwy śmiech - tak można ją zdefiniować w skrócie. Dyscyplina ta jest popularna w ponad 70 krajach na świecie. Śmiech jest dobry dla ciała i duszy, dlatego uwielbiam rozśmieszać innych moimi żartami. Galileo, który zawsze wszystko wie, powiedział mi, że najczęściej używanym emotikonem jest bużka, która śmieje się do łez! Możesz to sprawdzić na stronie o nazwie emojitracker.com i zobaczyć jakie emotikony są najczęściej używane na Twitterze.
Nie sposób pominąć tu twórcy wersji znakowej uśmiechu “:)” - międzynarodowego znaku, który zrewolucjonizował komunikację: wystarczyły dwa punkty i nawias, by stworzyć uśmiech :) Był nim Harvey Ball, który wymyślił te znaki dla firmy ubezpieczeniowej w celu motywowania pracowników. Nie możemy zapomnieć o Patchu Adamsie, twórcy "terapii klaunów", który jako pierwszy uwierzył, że "Humor jest antidotum na wszystkie dolegliwości". Jeśli nauka mówi, że #DobryNastrój pomaga zdrowiu, to śmiejmy się i uśmiechajmy z całego serca.

A poza tym, jak zapewne wszyscy wiedzą, łatwiej się śmiać niż dąsać - do śmiania się potrzeba 12 mięśni, podczas gdy do dąsów - aż 72! Życzę Wam uśmiechu na co dzień!