Dzień Szczęścia

Czym jest szczęście? Jeśli zapytasz mojego przyjaciela DJ'a), odpowiedziałby ci śpiewając wszystkie piosenki na temat szczęścia, które zna, takie jak „... zjedz kanapkę z lampką wina na szczęście...” Albano i Rominy” lub „Jaki smak ma szczęście!” Negrity. A jeśli śpiewanie uszczęśliwia cię, śpiewaj codziennie, zwłaszcza 20 marca, ponieważ w tym dniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szczęścia ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych 28 czerwca 2012 r. Po co? Nie jest ważne jesteś bogaty, jeśli nie jesteś szczęśliwy.

Czy kiedykolwiek słyszałeś o SKB, czyli Szczęściu Krajowym Brutto? PKB (Produkt Krajowy Brutto) jest wykorzystywany do obliczenia ekonomicznego bogactwa narodu, zaś SKB służy poznaniu poziomu szczęścia ludności kraju, które jest równie ważne.

Przykładem przydatności znajomości SKB jest Bhutan, małe górzyste państwo w Azji, gdzie bada się go od lat. Kryteria brane pod uwagę to jakość powietrza, zdrowie, wykształcenie i bogactwo, stosunki społeczne! Z badań wynika, że Bhutan jest drugim najszczęśliwszym narodem na kontynencie i ósmym na świecie. I może nauczyć innych, że nie zawsze materialne rzeczy przynoszą szczęście.

Prawda jest taka, że ​​szczęście rodzi się w każdym z nas jak kiełek, o który dbamy codziennie robiąc coś ważnego: będąc życzliwym, szerząc zrozumienie, tolerancję i dobry humor. To są kamienie, z których można budować ścieżkę prowadzącą do szczęścia! Nie wiem, czy to czujecie, ale szczęście jest zaraźliwe, dlatego pozytywni ludzie zarażają innych swoim optymizmem. Nie sądzicie, że to sekret bycia szczęśliwym? Dzielcie się pięknem życia z jak największą liczbą osób, nawet poprzez codzienne, ale cenne gesty, takie jak powitanie lub uścisk dłoni. Ponieważ szczęście jest uśmiechem do nieznajomego, spacerem po plaży, biegiem po łące, obserwacją kształtów w chmurach, oglądaniem filmów z przyjaciółmi, śmiechem w towarzystwie, poczuciem bycia lekkim jak balon. Szczęście to wszystko i jeszcze tysiąc innych drobnych rzeczy!

Tak więc, drodzy przyjaciele, dzisiaj i jutro, i jutro i jutro, bądźcie szczęśliwi!