Dzień Nauczyciela

Witajcie przyjaciele! Dzisiaj obudziłem się i postanowiłem nauczyć Was, jak świętować Dzień Nauczyciela. Co roku 14 października dzieci składają życzenia swoim nauczycielom, a dorośli wspominają swoich.
Czy wiecie, że Zygmunt Freud zwykł mawiać, że bycie nauczycielem jest drugą najtrudniejszą pracą na świecie, zaraz po byciu rodzicem? Jak myślicie, dlaczego? Ponieważ nauczyciele są trochę jak superbohaterowie, którzy codziennie muszą walczyć z wieloma potworami! Zmagają się z niewiedzą, i niedoinformowaniem i z wielkim zaangażowaniem pomagają uczniom uczyć się myśleć. Popychają ich do przodu, by zawsze byli ciekawi, byli sobą, by nikogo nie grali. Zachęcają ich dobrym słowem, nie pozwalają na zwątpienie i rozbudzają ciekawość.
Ja również przestrzegam ich dobrych rad. Pomyślcie, co by się stało, gdyby wiedza naukowa nie była przekazywana. Nigdy nie przestajemy się uczyć, bo życie to też nauczyciel i życie z nauką często się pokrywają. 
Krótko mówiąc, nauczanie jest ważną i wartościową pracą, nawet jeśli czasem nauczycielom jest trudno i wątpią w sens swojej pracy. Niepotrzebnie! W wielu krajach zawód ten uznawany jest za prestiżowy, w który warto inwestować. Na przykład w Finlandii, Szwecji, Japonii, Anglii i Australii dla zapewnienia doskonałego przygotowania nauczycieli organizowane są dla nich specjalne kursy. Potrzeba bowiem ogromnej kultury i dużej wrażliwości, aby nauczyć się słuchać każdego ucznia.
Ta kultura nie ogranicza się do obszaru, ale jest dziedzictwem ludzkości, wiąże się z wolnością, miłością, życzliwością, szacunkiem i jest najłatwiejszym i najszybszym sposobem na zjednoczenie całego świata!