Pokój na świecie jest możliwy!

Pokój na świecie jest możliwy! Pracujmy nad tym. Może przed gwałtowną reakcją i podjęciem walki wystarczy zastanowić się dwa razy i policzyć do 10. A jeśli już walczymy, to może warto zawrzeć rozejm. Każdy moment jest dobry by pomyśleć o pokoju. Od ponad 30 lat obchodzimy Światowy Dzień Pokoju. 21 września 1981 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych postanowiła ustanowić dzień niestosowania przemocy, dzień poświęcony pokojowi.

Jeśli naprawdę zależy Ci na pokoju, możesz zakasać rękawy i świetnie się bawić wymyślając tysiące możliwości, jak to okazać. W jaki sposób? Za pomocą papieru, długopisu i słoika.

Kto nie ma słoika w domu! Po korniszonach, majonezie, dżemie lub miodzie. Jeśli już zjadłeś jego zawartość, nie wyrzucaj go tylko umyj dokładnie, bo będziesz go przerabiać. Na przykład możesz coś na nim namalować (oczywiście nietoksyczną farbą) lub nakleić. Krótko mówiąc, tylko od Ciebie zależy, jak użyjesz wyobraźni... i rąk!

Co zrobić z ozdobionym słoikiem? Wypełnisz go pokojem i miłością. A ja Ci powiem jak to zrobić. Weź kolorowe karteczki i wpisz na nich różne myśli o pokoju i miłości. Zwiń je w ruloniki i włóż do słoika. Następnie zamknij go i przekaż komuś znajomemu.

Kolory, dłonie, stopy! (dla maluchów) Dawanie kwiatów to inny sposób na szerzenie pokoju. Nawet, jeśli ten zwyczaj bardziej działa wśród dorosłych niż dzieci, dziś pokażemy jak zachęcić do niego maluchy. Przygotuj nietoksyczne, zmywalne farby do ciała i rozlej je do płaskich pojemników np. na papierowe talerzyki. Znajdź w domu kawałek podłogi bez dywanu w bezpiecznej odległości od mebli. Teraz połóż na podłodze kartkę papieru A3 lub większą. Pamiętaj też, że dobrze mieć pod ręką rolkę ręcznika Regina.

Naszym celem jest stworzenie obrazu w kształcie kwiatu z odcisków stóp jako liści i rąk jako płatków. Jak to zrobić? Mazakiem na kartce narysuj łodygę kwiatu. Teraz wybierz kolor, zanurz stopę i odciśnij jej ślad przy łodydze pod kątem tworząc liść. Następnie użyj drugiej stopy, aby wykonać drugi odcisk - drugi liść. Teraz zanurzaj w farbie dłonie i w górnej części łodygi odciskaj kolejne płatki kwiatu. Możesz używać tego samego koloru farby bądź różnych. I w ten sposób stworzysz kwiat. Wyjątkowy kwiat... wyjątkowy jak ludzkość.