Światowy Dzień Środowiska

(#WorldEnvironmentDay) przypada co roku 5 czerwca. W tym samym dniu obchodzimy w niektórych krajach Dzień Balonu na Gorące Powietrze. Patrzenie na świat jest świetnym sposobem uświadomienia sobie, jak piękna jest ta planeta.

W świecie Milli ciężko pracujemy, aby chronić środowisko, bo jak mogłoby być inaczej? To jest nasz jedyny i piękny dom!
Od 1972 r, kiedy to Zgromadzenie Narodów Zjednoczonych ustanowiło ten dzień, coraz częściej mają miejsce inicjatywy obywatelskie, zmierzające do zmniejszenia zanieczyszczenia i dążące do zrównoważonej przyszłości dla całego świata.
Co roku ONZ wybiera ważny temat dla ziemi i organizuje liczne konferencje, podczas których omawia się najlepsze postępowanie dla ratunku i ochrony ziemi. W zeszłym roku tematem było "łączenie ludzi z naturą", piękne, prawda? W tym roku w centrum uwagi znalazł się inny temat - nadużywanie jednorazowego plastiku! Bez recyklingu cały ten plastik kończy swój żywot w naturze, zwłaszcza w oceanach, i zanieczyszcza oraz niszczy środowisko, być może na zawsze.
Na szczęście oprócz wielu smutnych informacji pojawiają się i takie, które przywracają dobry nastrój, na przykład inicjatywa pływającego lasu. Daje nadzieję, że zrównoważona przyszłość jest bliska i myślę, że tak jest! Wystarczy zaangażować się, zmienić styl życia i przyswoić przyjazne środowisku nawyki, aby zacząć odczuwać korzyści z tej postawy! Kluczowymi słowami są recykling, miłość i szacunek, ale także ziemia, woda i energia: to jest nasz priorytet.