Jeśli zmniejszenie zużycia

Jeśli zmniejszenie zużycia wody jest tak proste, jak zakręcenia kranu i to nie tylko w Światowy Dzień Wody, to udział w Godzinie dla Ziemi jest tak prosty jak wyłączenie światła!

Wreszcie! Nadszedł tegoroczny, długo wyczekiwany moment dla tych, którzy kochają przyrodę! Godzina dla Ziemi jest wydarzeniem międzynarodowym, ustanowionym i zarządzanym przez WWF, i ma na celu oświecić nasze sumienie przez wyłączenie światła.

Wybaczcie grę słów, ale celem Godziny dla Ziemi jest właśnie to: podniesienie świadomości mieszkańców całego świata, że konieczne jest podjęcie działań przeciwdziałających zmianom klimatycznym i chroniących środowisko. Wszyscy razem 24 marca 2018 o 20:30 wyłączymy światła na godzinę. Czy nie jest wspaniale brać udział w czymś tak ważnym? Szacunek dla planety, wykorzystanie jej potencjału w sposób zrównoważony i ograniczenie marnotrawstwa - te wartości należy wpajać przyszłym pokoleniom, które od nas przejmą zadanie ochrony naszej planety.

Czy wiecie, że pierwsza edycja Godziny Dla Ziemi odbyła się w 2007 roku i wzięło w nim udział tylko jedno miasto - Sidney? Dziesięć lat później akcja objęła 187 państw! Wyobraźcie sobie zabytki, ulice, place całego świata pozostawione w ciemności przez godzinę! Symboliczny czas, w którym zamanifestujemy wolę większej troski o naszą planetę i zaapelujemy do instytucji, przedsiębiorstw i mieszkańców całego świata, a szczególnie do wszystkich Was o zielonych sercach.