Nasz cały świat celebruje Święto Ziemi!

Z czym kojarzy Ci się słowo "ziemia"? Brązowe pole gotowe do uprawy lub zielony trawnik do relaksu? Przychodzi mi do głowy bardzo precyzyjna odpowiedź: mój dom! I nie tylko dlatego, że mieszkam w mrowisku i lubię kopać dziury, ale dlatego, że to jest to, co ważne dla wszystkich żywych istot. Ziemia
jest naszym domem! Kiedy słyszę słowo Ziemia, widzę mojego przyjaciela DJ, który nagrał płytę Pino Daniele, a następnie Divę śpiewającą piękne nuty o naszej wspólnej Ziemi. To prawda, ponieważ chociaż żyjemy w różnych miejscach, wszyscy jesteśmy mieszkańcami tej samej planety, dlatego w dniu 22 kwietnia*, miesiąc i dwa dni po wiosennej równonocy obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, aby pamiętać, jak ważna jest dla nas wszystkich. I to jest być może kluczem do wszystkiego. Nasze małe gesty, małe zachowania pozornie nic nieznaczące, a w skali świata - ogromne. A potem składamy hołd, organizując imprezy, sadzimy kwiaty lub drzewa, zbieramy śmieci, obiecując sobie, że pokażemy, jak bardzo kochamy Ziemię. A jeśli pozwolicie na małą radę, tak małą jak ja, nie patrzymy i nie krytykujemy innych, nie uważamy, że to, co robimy, jest bezużyteczne, ponieważ ktoś inny może to zniszczyć i że nie możemy nic zrobić poza myśleniem o miłości, która nas wiążę z ziemią. Robimy to sami dla siebie i robimy to, ponieważ czujemy, że jest to słuszne. A jeśli ktoś powie ci, że są to "słowa puszczone na wiatr", odpowiadasz: "mamy nadzieję, że wiatr zabierze je daleko, do każdego ucha szepce o pięknie naszej planety i otworzy twoje oczy i zobaczysz, jakie mamy szczęście nazywać się ziemianami! "
*Pierwszy raz Dzień Ziemi obchodzony był 22 kwietnia 1970 r. Z inicjatywą taką aby ten dzień obchodzony był na całym świecie wystąpił John McConnell (ur. 1915)