Słońce w życiu codziennym

Słońce jest naszym głównym źródłem energii! Można powiedzieć, że 90% energii Ziemi pochodzi od niego. A co jest piękniejsze niż słońce, wiatr i woda?

Nauczmy się z nich korzystać w codziennym życiu i powszednich nawykach.

Przykład?

Latem Słońce jest naturalną, błyskawiczną suszarką. Dlatego ta pora roku jest idealna do prania ubrań. W domu nie ma wilgoci i można obejść się bez elektrycznej suszarki oszczędzając energię i chroniąc środowisko.

A potem, co za show - zwłaszcza we Włoszech! Balkony mienią się kolorami i zdobią fasady budynków, jakby były imprezowymi sukienkami. Aleje i ulice są tak piękne, że przyciągają zdumione spojrzenia obcokrajowców, którzy nie są przyzwyczajeni do tych charakterystycznych dla Włoch widoków, szczególnie na południu. Mało tego, zjawisko to zachwyciło entuzjastów fotografii, którzy publikują w mediach społecznościowych zdjęcia z hashtagiem #notmypanni.

Cudowne, prawda? Ale pamiętajmy, że kiedyś nie było suszarek do prania a w latach 60. we Włoszech tylko jedna na cztery osoby posiadała pralkę. Była więc to konieczność. Ale choć zwyczaj wywieszania prania z oczywistych powodów zrodził się na południu, szybko rozprzestrzenił się na pozostałe obszary Włoch.

Krótko mówiąc, Słońce - gwiazda naszego systemu, jest naprawdę niewyczerpanym, cennym i darmowym źródłem energii! Każdy może z niego korzystać. Ważne, by dbać o jego świadomą konsumpcję, ponieważ lepiej dbając o środowisko możemy poświęcić więcej uwagi innym i otaczającemu światu. I zawsze pamiętajcie, aby używać naturalnych mydeł oraz redukować ilość odpadów do minimum. Życzymy dobrego słońca (zawsze z umiarem).