Światowy Dzień Rzek

Obchodzony na całym świecie Światowy Dzień Rzek jest jednym z naszych ulubionych, ponieważ ma na celu podniesienie świadomości na temat znaczenia właściwego zarządzania "tętnicami" naszej planety.  

Przypada co roku w ostatnią niedzielę września.

Rok 2017 był trudny dla naszych rzek - susza, intensywne zjawiska meteorologiczne, nadmiar opadów. Dlatego też światowy dzień poświęcony rzekom jest tak ważny.

Rzeki od źródła do ujścia są unikalnymi ekosystemami, zdolnymi do ochrony zasobów wodnych i ich oczyszczania. Co więcej, rzeki są w stanie produkować energię i żywność w całym łańcuchu pokarmowym. W Światowym Dniu Rzek odbywają wydarzenia mające na celu podniesienie świadomości na temat znaczenia właściwego zarządzania rzekami. A chodzi w nim o pogodzenie bezpieczeństwa hydraulicznego z ochroną siedlisk rzecznych.

Mamy dla Was propozycję na ten dzień - spędźcie go nad brzegami naszych dróg wodnych, które od zawsze transportowały ludzi i towary, kształtowały terytorium, dostarczały wodę do upraw rolnych i oferowały schronienie dziesiątkom gatunków zwierząt.